Znana piracka strona zlikwidowana – policja zatrzymała trzy osoby

Ostatnio doszło do zatrzymania trzech osób związanych z nielegalnym interesem. Nie dość, że ta piracka strona działała w Polsce od co najmniej kilku lat, to jeszcze zgromadziła wokół siebie sporo użytkowników. Dzięki niewielkim opłatom można było mieć dostęp do wielu filmów i seriali.W końcu funkcjonariusze Polskiej policji zaangażowali się w tę sprawę. Sprawcy nie uniknął odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

Nie jednokrotnie informowaliśmy was o wysiłkach polskich służb w zwalczaniu nielegalnych projektów internetowych.Szczególnie zainteresowanie budziła sprawa z lipca tego roku, gdy oddział Canal+ przyczynił się do zamknięcia kilkunastu pirackich stron.Teraz mamy kolejną analogiczną sytuację, której przyjrzymy się bliżej. O całej historii donieśli przedstawiciele Stowarzyszenia Sygnał, którzy dokładnie opisali przebieg wydarzeń. Wszystko rozpoczęło się w połowie 2020 roku, gdy Prokuratura Okręgowa w Lublinie rozpoczęła odpowiednie śledztwo. Rozwikłanie całej sprawy zajęło trochę czasu.

Za popełnione przestępstwo grozi sroga kara..

Jeśli mówimy o sankcjach, to prokuratura tymczasowo wprowadziła pewne środki ostrożności wobec biorących udział w prowadzeniu serwisu mężczyzn. Policjanci zastosowali między innymi dozór,zakaz opuszczania kraju oraz konieczność wzniesienia poręczenia majątkowego. Osoby zaangażowane w tą nielegalną działalność w internecie mają także zakaz jakichkolwiek działań w sieci oraz komunikowania się ze sobą.

Przestępcy dorobili się majątku

Nie zabrakło również przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych. Znaleziono tam głównie gotówkę w różnych walutach, luksusowe pojazdy,sztabki srebra i złote monety. Wartość skonfiskowanego majątku oszacowano na ponad 1 milion złotych. Warto zaznaczyć że platforma ogladaj.to działała przez ponad trzy lata i w tym czasie przyniosła dystrybutorom i nadawcom szkody w wysokości około 15 milionów złotych.

Jeśli spojrzymy na wcześniejsze przypadki tego rodzaju, to właścicielom strony może grozić wysoka kara finansowa oraz nieokreślony jeszcze pobyt w więzieniu. Jednak dlaczego proces identyfikacji sprawców trwał tak długo? To nie był bowiem projekt amatorski. Twórcy utworzyli niezbędne zabezpieczenia, ciągle korzystając z serwerów obsługiwanych przez podmioty zagraniczne, głównie rosyjskie.Wszystkie opłaty były dokonywane w kryptowalutach, co dodatkowo utrudniało identyfikacje.

W końcu jednak udało się, co stanowi kolejny sukces w walce z nielegalną dystrybucją filmów i seriali. Zobacz nasz wcześniejszy artykuł Płatny Facebook i Instagram.

Related Articles

1 Comment

  • […] Najbardziej szczęśliwy będzie zwycięzca głównej nagrody ponieważ otrzyma aż dwa pojazdy- BMW M3 Touring (854 tys. zł) oraz Mercedes-AMG A45 (452 tys .zł). Wydaje mi się że ta akcja przebije wszelkie możliwe oczekiwania co do zainteresowania i ilości chętnych do wzięcia udziału ze względu na to, że to może być jego ostatnia loteria. Zobacz nasz poprzedni artykuł Znana piracka strona zlikwidowana. […]

Dodaj komentarz