Jak udekorować tort? Pomysły na słodkie dekoracje

Tort to ciasto na wyjątkową okazję – urodziny, wesele czy inne ważne święto. Trudno sobie wyobrazić urodziny, wesele czy inną ważną uroczystość bez wspaniale udekorowanego tortu. Ale jak i czym udekorować torty?

Czym można udekorować tort?

Tort udekorować można właściwie wszystkim. Bardzo przydaje się tu nie tylko zmysł artystyczny, ale i fantazja. Jednak zawsze trzeba wziąć pod uwagę rodzaj uroczystości, którą to ciasto ma uświetnić, oraz rodzaj tortu. Do ozdabiania tortu świetnie nadają się różnego rodzaju owoce.

Barwiona na rozmaite kolory, plastyczna masa cukrowa jest wymarzonym tworzywem cukierniczym. Bakalie, czekolada oraz zwykły krem maślany także świetnie nadają się do ozdabiania tortów. Odpowiednio użyte pozwalają stworzyć nie tylko wytworne, ale i wyjątkowo smaczne ciasto.

Doskonale pasują do lekkich tortów z bitą śmietaną, ale i tort z tradycyjnymi masami, przybrany świeżymi lub kandyzowanymi owocami będzie się znakomicie prezentował. Bardzo popularne są też specjalne masy cukrowe. To one pozwalają na takie dekoracje cukiernicze, jakich z innych materiałów stworzyć nie można.

Robić samemu czy kupić gotowe?

Wiele osób doskonale bawi się, tworząc niezwykłe torty. Jednak nie każdy ma na to czas, zdolności i chęci, a chciałby podać własnoręcznie upieczony i pięknie ozdobiony tort. Co zrobić w takim przypadku? Najlepszym wyjściem jest zrobienie tortu i ozdobienie go gotowymi ozdobami. Oferuje je każdy dobry sklep dla cukierników.

Asortyment zwykle jest bardzo bogaty. Różnokolorowe posypki cukrowe o różnych kształtach znakomicie nadają się do wykończenia tortów dla dzieci. Dobrym wyborem będą też gotowe dekoracje w różnych kształtach. To nie tylko kwiaty i listki, ale także choinki, serduszka, gwiazdki i wiele innych. Wykonane z czekolady, masy cukrowej lub innych, jadalnych produktów, będą nie tylko pięknie wyglądać, ale i smakować.

Warto też kupić gotową masę cukierniczą, która nadaje się nie tylko do samodzielnego wyrobu figurek i innych ozdób. Można nią pokryć cały tort, dzięki czemu będzie wyglądał bardzo elegancko.

Gotowe lukry, rozmaite figurki i inne ozdoby z cukru to kolejne propozycje na ozdobienie tortu. Jeśli nie jest ważne to, aby ozdoby były koniecznie jadalne, można użyć także elementów z tworzywa sztucznego. Dekoracje i figurki z tworzywa cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród cukierników! Tak tworzy się m.in. torty- lalki, które są bardzo lubiane przez dziewczynki. Zobacz też nasz poprzedni artykuł Auta z USA – czy warto je sprowadzać?

Dodaj komentarz