Auta z USA – czy warto je sprowadzać?

Rynek motoryzacyjny w USA jest niezwykle atrakcyjny w szczególności dla prawdziwych fanów amerykańskich samochodów. Samochody z USA można zakupić w naprawdę niskich cenach i jednocześnie mieć pewność, że otrzymamy na pewno lepszy samochód niż ten, który zakupilibyśmy w Polsce lub innych krajach Europy. Czy warto więc sprowadzać auto z USA ? Pomimo tego, że kurs dolara obecnie nieco się waha, to w dalszym ciągu import samochodów z USA jest opłacalny.

Co wyróżnia amerykańskie samochody?

Przede wszystkim samochody amerykańskie są lepiej wyposażone. To z kolei może przekładać się na komfort jazdy takim samochodem. Drugim plusem jest to, że amerykańskie pojazdy są po prostu lepsze – w samochodach używane są części lepszej jakości. W bardzo atrakcyjnej cenie możemy zyskać wymarzony pojazd.

Sprowadzanie samochodów - jak wygląda proces importu?

Warto skorzystać z usług pośrednika, dla którego sprowadzenie samochodu z USA to tylko kilka formalności. Świadomość tego, że import naszego auta będzie przeprowadzony przez profesjonalistów jest tutaj niezwykle ważna. Przede wszystkim należy zacząć od wyboru samochodu – jeżeli jeszcze nie wiesz jaki samochód chcesz zakupić, zawsze możesz liczyć na doradztwo w tym temacie. Rynek amerykański ma do zaoferowania samochody, których na pewno nie otrzymasz w krajach europejskich, więc wybór może być rzeczywiście trudny. Po wszystkich formalnościach związanych z dokumentacją, następuje transport morski do portu docelowego i następnie kierowca doprowadza samochód pod wybrany adres.

Użytkowanie sprowadzonego samochodu w Europie

 

W momencie kiedy jesteś już w posiadaniu sprowadzonego samochodu, musisz wiedzieć, że niektóre samochody ze Stanów Zjednoczonych nie będą od razu przystosowane do poruszania się po europejskich ulicach. Jest bowiem kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę i mieć świadomość, że samochody sprowadzane z USA trzeba dostosować do wymogów obowiązujących w naszym kraju. O ile temat rejestracji auta jest oczywisty, o tyle różnice między polskimi a amerykańskimi pojazdami już niekoniecznie. I tak między innymi czerwone kierunkowskazy, które są codziennością w USA, w Polsce już niestety będzie trzeba wymienić na pomarańczowe. Kolejnym takim elementem, który trzeba będzie zmienić jest tarcza zegara – ponieważ w USA prędkość w autach skalowana jest w milach, natomiast w Polsce prędkość musi być podana w kilometrach.

Transport uszkodzonych samochodów - czy jest opłacalny?

Może wydać się to nieco dziwne, lecz import aut, które mają uszkodzenia karoserii jest również jak najbardziej opłacalne. Uszkodzone samochody wystarczy oddać do niewielkiej naprawy i tym samym zyskać nowe auto. Warto wiedzieć, że potrzebne części zamienne otrzymujemy podczas transportu auta, gdyż domy aukcyjne zajmują się również zakupem takich części. Wówczas omijamy dodatkowe koszty związane z ewentualnym zakupem na własną rękę. Tak więc jak widzimy, uszkodzone auta wcale nie obniżają wartości samochodu.

Sprowadzenie samochodu - ile kosztuje?

Import aut wiąże się z kilkoma opłatami, jakie musimy ponieść podczas tego procesu. Przede wszystkim zostajemy obciążeni kosztami transakcji. Oprócz tego, osoba kupująca musi uiścić opłaty jakie niesie ze sobą podatek VAT, koszty akcyzy oraz to, co najbardziej oczywiste – koszty rejestracji samochodu. Warto także zwrócić uwagę, że ewentualne koszty zależą także od pojemności silnika zakupionego auta.

Related Articles

2 Comments

Dodaj komentarz